info@srz.co.ir +98 24 3238 3294-7 ایران, زنجان, 6 کیلومتری جاده زنجان-بیجار, شهرک صنعتی روی, خیابان هشتم بهره وری

کسب عنوان کارآفرین برتر استانی در سال 951395/9/28

در یازدهمین دوره جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان زنجان تجلیل بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی صانع روی زنجان، در یازدهمین دوره جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان زنجان فرصتی بوجود آمد تا فعالان عرصه اقتصادی که علاوه بر ایجاد اشتغال، در تلاشند تا با ایجاد خلاقیت در فعالیت‌های خود، گامهای بلندی را در راستای توسعه استان بردارند، انتظارات و دغدغه‌های خود را نیزدر عرصه کار و تلاش و نوآوری استان بیان کنند.

در این جشنواره استاندار زنجان ارتباط ضعیف میان دو بخش "علم” و "صنعت” در کشور را حلقه مفقوده حوزه کسب و کار و فناوری عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد تاسیس و راه اندازی مدرسه تخصصی کسب و کار صوفي زنجان بستر مناسب و زمینه پیوند علم و صنعت را فراهم نماید.

اسدالله درویش امیری راه اندازی مدرسه کسب و کار صوفی در زنجان را یک اتفاق مهم و اساسی در سطح استان و کشور دانست و افزود: افتتاح مدرسه کسب و کار می تواند زمینه مناسبی برای همگرایی علم و صنعت در کشور مهیا نماید.

همچنین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نیزبعنوان یکی دیگر از سخنرانان این جشنواره گفت: کار آفرینان همواره به عنوان عامل تغییرات در نظام اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نقش آفرینی می کنند.از اینرو امروز با عنایت به ماهیت متفاوت اقتصادی و اجتماعی و نیز وضعیت اشتغال و بازار کار، توجه به مقوله کارآفرینی در توسعه اقتصادی و اجتماعی امری ضروری و بنیادی است.
وی فزود: برنامه ریزی و سیاست گذاری برای تقویت و ترویج کارآفرینی از الزامات توسعه اجتماعی و اقتصادی است.

در ادامه نیز معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استانداری زنجان با اشاره به آمار مرکز ایران درخصوص نرخ بیکاری گفت: نرخ بیکاری در استان زنجان نسبت به میانگین کشوری ۳/۸درصد پایین تر است و از این حیث، زنجان رتبه چهارم در بین ۳۱ استان کشور را به خود اختصاص داده است.

رحیم عصفوری افزود: ایجاد کار آفرینی با توجه به وضعیت کنونی کشور بسیار حائز اهمیت بوده و کار آفرینان شایسته تجلیلند.

همچنین مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیزهدف از برگزاری جشنواره های کارآفرینی را علاوه براشاعه خلاقیت و نوآوری در کسب و کار، ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد فضای تعامل و همکاری میان فعالان عرصه های اقتصادی دانست و گفت: در مرحله استانی جشنواره امسال ۲۴۳ کارآفرین شرکت کردند که این میزان نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد افزایش داشت.

در ادامه این برنامه، هر یک از کارآفرینان برتر استانی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند، که در این میان داود سقائی، مدیرعامل صانع روی زنجان گفت: مهم تر از ایجاد اشتغال، ایجاد حس امنیت شغلی می باشد. ما باید به کارکنان خود همانند یک خانواده بزرگ که در کنار یکدیگر به فعالیت می پردازند نگاه کنیم.

وی افزود: بحث بیان مشکلات نیز به یک بحث کلیشه ای تبدیل شده است. وقتی مشکلات عرصه اقتصاد بیان می شوند، مسئولان به جای حل موضوع، آنها را به یکدیگر پاس می دهند.

در پایان این مراسم از شرکت ها و واحدهای تولیدی و خدماتی صانع روی، پوشاک مهیار، کیان گرم نان، بهینه پویان، گروه نرم افزاری آداك و سپنتا زیتون طارم به عنوان واحدهای برتر کارآفرین استان تجلیل شد.